Гармонізація психологічного здоров'я, розвиток життєстійкості, стресостійкості учасників освітнього процесу
20-10-2021, 22:07
Сьогодні, 20.10. 2021р., психологи закладів освіти Кіцманської територіальної громади вчилися протистояти стресу.
Як навчити учасників освітнього процесу бути стресостійкими, адже нові умови організації та здійснення освітнього процесу, потреби адаптації до інноваційних форм онлайн спілкування, онлайн навчання стали неабияким випробуванням для всіх учасників освітнього процесу.
Якісний психологічний супровід освітнього процесу зможе забезпечити успішну гармонізацію міжособистісних стосунків педагогів з батьками, здобувачами освіти та адаптацію до вимог дистанційного навчання. Водночас, перед практичними психологами та соціальними педагогами постає необхідність розв'язання проблем емоційного виснаження та подолання постійного стресу у педагогів, а також здобувачів освіти та їх батьків.
Оволодіння педагогами психотехнологіями для здійснення стабілізації емоційного стану здобувачів освіти в умовах офлайн та онлайн навчання є важливою складовою психоедукації,розвитку психологічної компетентності. Також важливо педагогам уміти розвивати життєстійкість, психосоціальну стійкість до стресу, як необхідну умову успішного навчання під час пандемії, та в умовах дистанційного навчання у здобувачів освіти, які переживають стрес.
Засідання методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів на тему "Гармонізація психологічного здоров'я, розвиток життєстійкості, стресостійкості учасників освітнього процесу".
Керівник МК, практичний психолог Кіцманського НВК Ісопеску Руслана Тодорівна ознайомила із планом роботи засідання, виступила із презентаціями "Гармонізація психологічного здоров'я всіх учасників освітнього процесу", "Ефективні психотехнології" та разом із практичним психологом Кіцманської гімназії Шевчук О.М. провели відновні техніки із учасниками засідання. Також Шевчук О.М. представила свій досвід роботи із даної теми.