Фотоколаж «Калина – одвічний символ України»
05-10-2022, 15:12
К А Л И Н А . Назва походить від слова «калити», тобто «загартовувати». А в цьому процесі воєдино зливаються дві могутні стихії - вогонь та вода, і сходяться вони в найміцнішій речовині - металі. Саме завдяки цьому стоїть калина завжди червоною: і в сирі тумани, і в холодні зливи, і в нещадні суховії, і в люті морози.
Учні наголосили, що калина здавна на Україні вважалась символом любові, щастя, краси, поваги. Цілу довгу холодну зиму палахкотять рубіновим намистом на калині яскраво-червоні плоди. А коли уважно глянути на зернину, вийняту з ягоди, то можна побачити, що вона нагадує маленьке серце.
Усі присутні ознайомилися з хімічним складом калини звичайної, дією калини звичайної та способами застосування калини звичайної, а також співали пісні, пригадали прислів’я та приказки про калину, читали вірші про калину:.
У калини китиці червоні,
Білі-білі квіти у калини.
Я тримаю китицю червону,
А здається – усміх України.
Посадіть калину в чистім полі!
Хай вона освятить час!
Вона любить дуже волю,
Хай же воля любить нас!
Оскільки ягідки калини червоні, то й стали вони символом крові та невмирущого роду. Завдяки червоним ягодам, які нагадують краплі крові, калина в українців стала символом пролитої козацької крові. Значущість слів калина - кров за традицією зберігається у піснях воєнної тематики:
У діброві при долині вітер повіває,
Там над стрільчиком калина слізоньки ковтає.
Ой червоні тії сльози з стрілецької рани,
Впав бідненький при долині, більше вже не стане.
Наостанок учні завзято знимкувалися біля калини.