КОНТАКТИ
Кіцманьська Мicька Рада ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ Опорний заклад освіти Кіцманський ліцей №1
Публічна Інформація / Освітні Програми, Що Реалізуються В Закладі Освіти Та Перелік Освітніх Компонентів, Що Передбачені Відповідною Освітньою Програмою

Освітня програма на 2022/23 навчальний рік для початкової освіти

01-09-2022, 21:50

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор

 Кіцманського ЗЗСОІ-ІІІ ст

«Кіцманський ліцей»

Руслана КОСТЮК

    31 серпня 2022 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

Кіцманського ЗЗСОІ-ІІІ ст.

«Кіцманський ліцей»

на

2022/2023навчальний рік

 

 

 

 

 

 

 

         

 Схвалено

на засіданні педагогічної

ради  протокол  

від   31.08.2022 р.

Голова педагогічної ради

Р.М.Костюк


 

Відповідно до статті 1 Закону України «Про освіту» , статті 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту»: «Освітня програма – єдиний комплекс освітніх компонентів (предметів вивчення, дисциплін, індивідуальних завдань, контрольних заходів тощо), спланованих і організованих для 

досягнення визначених результатів навчання»



ЗМІСТ

Розділ 1. Призначення  закладу та засіб її реалізації.

Розділ 2. Опис «моделі» випускника початкової школи .

Розділ 3. Цілі та задачі освітнього процесу .

Розділ 4. Освітня програма закладу , загальні положення.

Розділ 5. Особливості організації освітнього процесу та застосування в ньому педагогічних технологій .

Розділ 6. Показники (вимірники) реалізації освітньої програми .

Розділ 7. Програмно-методичне забезпечення освітньої програми. 

Розділ8. Про структуру 2022/2023 навчального року. Особливості та терміни проведення освітнього процесу, проведення  навчальних екскурсій у 2022/2023 н.р.

Розділ 9. Робота закладу освіти в умовах адаптивного карантину

Розділ 10. Перелік навчальних програм, за якими здійснюється вивчення предметів інваріантної та варіативної складової навчального плану учнів 1-4 класів Кіцманського НВК

Розділ 1. Призначення закладу та засіб її реалізації

     Призначення закладу полягає в наданні якісної освіти учням шкільного та дошкільного віку, забезпеченні їх всебічного розвитку, виховання і самореалізації особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності. 

     Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.

     Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.

      Основним засобом реалізації призначення загальноосвітнього закладу є засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту загальноосвітніх програм.

     Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на: формування в учнів сучасної наукової картини світу; виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості; формування людини та громадянина, яка прагне вдосконалювання та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення задач, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, поваги до культурних традицій та особливостей інших народів в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби учнів до самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення тощо.

      Реалізація освітньої програми школи здійснюється на рівні початкової освіти.

 Розділ 2. Опис "моделі" випускника початкової  школи 

     Модель випускника Нової Української Школи – це необхідна основа для сміливих і успішних кроків у своє майбутнє. Всі інші здобутки у сфері компетентності може принести людині лише наполеглива цілеспрямована праця, бажання вчитися і ділитися досвідом з іншими.

    Випускник початкових класів має знання і навички передбачені Державним стандартом початкової школи. Знання та вміння отримані учнем тісно взаємопов’язані з його ціннісними орієнтирами. Набуті життєві компетентності випускник вміло використовує для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці. Він вміє критично мислити, логічно обґрунтовувати позицію, виявляти ініціативу, творити, вирішувати проблеми, оцінювати ризики та приймати рішення.

     Наш випускник - свідомий громадянин і патріот своєї країни, готовий до сміливих і успішних кроків у майбутнє.

 Розділ 3. Цілі та задачі освітнього процесу.

     Цілі та задачі освітнього процесу на кожному рівні реалізації освітніх програм повинні бути обумовлені "моделлю" випускника, призначенням і місцем школи в освітньому просторі міста, району. Вони повинні бути сформульовані конкретно, бути вимірними, досяжними, визначеними за часом, не суперечливими по відношенню одна до одної. Інакше кажучи, відповідати загальним вимогам, що пропонуються до визначення цілей і задач. 

Перед нами  поставлені такі цілі освітнього процесу: 

1.Забезпечити засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту початкової освіти на рівні вимог державного освітнього стандарту; 

2.Гарантувати наступність освітніх програм між дошкільною,початковою та середніми ланками освіти; 

3.Створити основу для адаптації учнів до життя в суспільстві, для продовження навчання в середній школі;

4.Формувати позитивну мотивацію учнів до навчальної діяльності; 

5.Забезпечити соціально-педагогічні відносини, що зберігають фізичне, психічне та соціальне здоров'я учнів;

6. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом своєчасного та якісного проходження курсової перепідготовки; 

7.Проведення атестації та сертифікації педагогів;

8.Цілеспрямоване вдосконалення навчально-матеріальної бази школи. 

Розділ 4. Загальні положення Освітньої програми Кіцманського навчально-виховного комплексу

   Освітня програма Кіцманського ЗЗСО І-ІІІ ст. «Кіцманський ліцей» для початкової школи  розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», Типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України:

для 1-2 класів - Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОН України від 12.08.2022  № 743.

для 3-4 класу - Типовими навчальними планами початкової школи, затвердженими наказом МОН України від 12.08.2022  № 743.

   Освітня програма Кіцманського окреслює рекомендовані підходи до планування й організації єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом, визначає загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, факультативів, курсів за вибором тощо, зокрема їх інтеграції, а також логічної послідовності їх вивчення, які подані в рамках навчального плану в додатках. Очікувані результати навчання учнів подані в рамках навчальних програм, перелік яких наведено в додатках; зміст навчальних програм, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» і розміщені на офіційному веб-сайті МОН України) .

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 1-4-х  класів закладу загальної середньої освіти складає певну к-т годин /начальний:

  для 1-го класу – 700 годин/ навчальний рік;

  для 2-го класу – 770 годин/ навчальний рік;

  для 3-го класу – 805 годин/ навчальний рік;

  для 4 –го класу – 805  годин/ навчальний рік.

Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані (далі – навчальні плани).

Навчальні плани дають цілісне уявлення про зміст і структуру освіти, встановлюють погодинне співвідношення між окремими предметами за роками навчання, визначають гранично допустиме тижневе навантаження учнів. Навчальні плани передбачають реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Вони охоплюють інваріантну складову, сформовану на державному рівні та варіативну складову.

Варіативну складову навчального плану закладу освіти визначено самостійно, схвалено  педагогічною радою 31.08.2022, протокол № 1, враховуючи особливості організації освітнього процесу та індивідуальні освітні потреби учнів, рівень навчально-методичного та кадрового забезпечення закладу і відображено в навчальних планах закладу освіти.

Варіативна складова навчального плану використовується на підсилення предметів інваріантної складової:

-         для учнів 1-х класів з варіативної складової виділено 1 год. на вивчення навчання грамоти;

-         для учнів 2-х класів 1 год. - українська мова

-         для учнів 3кл. 0.5год – українська мова

-         для учнів 4 кл. 0.5год – українська мова

          З урахуванням побажань батьків та потреб учнів 3-4 кл. вводиться вивчення курсу християнської етики за рахунок годин варіативної складової -0.5 год.  на тиждень                                    

Поділ класів на групи при вивченні окремих предметів здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) комплектуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп продовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 6 березня 2002 року за № 229/6517 (зі змінами).

Навчальні плани зорієнтовані на роботу основної школи за 5-денним навчальним тижнем.

  Освітня програма Кіцманського ЗЗСО І-ІІІ ст. «Кіцманський ліцей»   передбачає досягнення учнями результатів навчання (компетентностей), визначених Державним стандартом.

№ з/п

Ключові компетентності

Компоненти

1

Спілкування державною (і рідною — у разі відмінності) мовами

Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); розуміти, пояснювати і перетворювати тексти задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою; чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення ненормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас.

Ставлення: розуміння важливості чітких та лаконічних формулювань.

Навчальні ресурси: означення понять, формулювання властивостей, доведення правил.

2

Спілкування іноземними мовами

Уміння:здійснювати спілкування в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою; розуміти на слух зміст текстів; читати і розуміти і тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту; здійснювати спілкування у письмовій формі відповідно до поставлених завдань; використовувати у разі потреби невербальні засоби спілкування за умови дефіциту наявних мовних засобів.

Ставлення:критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб; висловлювати свої думки, почуття та ставлення; адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної мови та інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою; обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб.

Навчальні ресурси:підручники, словники, довідкова література, мультимедійні засоби, адаптовані іншомовні тексти.

3

Математична компетентність

Уміння: оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності (природними, культурними, технічними тощо); розв’язувати задачі, зокрема практичного змісту; будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об'єктів, процесів і явищ, інтерпретувати та оцінювати результати; прогнозувати в контексті навчальних та практичних задач; використовувати математичні методи у життєвих ситуаціях.

Ставлення: усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві, успішного вивчення інших предметів.

Навчальні ресурси: розв'язування математичних задач, і обов’язково таких, що моделюють реальні життєві ситуації

4

Основні компетентності у природничих науках і технологіях

Уміння: розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі; будувати та досліджувати природні явища і процеси; послуговуватися технологічними пристроями.

Ставлення: усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки та технологій. усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях

Навчальні ресурси: складання графіків та діаграм, які ілюструють функціональні залежності результатів впливу людської діяльності на природу

5

Інформаційно-цифрова компетентність

Уміння: структурувати дані; діяти за алгоритмом та складати алгоритми; визначати достатність даних для розв’язання задачі; використовувати різні знакові системи; знаходити інформацію та оцінювати її достовірність; доводити істинність тверджень.

Ставлення: критичне осмислення інформації та джерел її отримання; усвідомлення важливості інформаційних технологій для ефективного розв’язування математичних задач.

Навчальні ресурси: візуалізація даних, побудова діаграм за допомогою програмних засобів.

6

Уміння вчитися впродовж життя

Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість.

Ставлення: усвідомлення власних освітніх потреб та цінності нових знань і вмінь; зацікавленість у пізнанні світу; розуміння важливості вчитися впродовж життя; прагнення до вдосконалення результатів своєї діяльності.

Навчальні ресурси: моделювання власної освітньої траєкторії

7

Ініціативність і підприємливість

Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв’язання життєвого завдання.

Ставлення: ініціативність, відповідальність, упевненість у собі; переконаність, що успіх команди – це й особистий успіх; позитивне оцінювання та підтримка конструктивних ідей інших.

Навчальні ресурси: завдання підприємницького змісту (оптимізаційні задачі)

8

Соціальна і громадянська компетентності

Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; ухвалювати аргументовані рішення в життєвих ситуаціях; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі; аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись на різні дані.

Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією.

Навчальні ресурси: завдання соціального змісту

9

Обізнаність і самовираження у сфері культури

Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо-естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо).

Ставлення:культурна самоідентифікація, повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства.

Навчальні ресурси:математичні моделі в різних видах мистецтва

10

Екологічна грамотність і здорове життя

Уміння: аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі різних даних; враховувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень; розпізнавати, як інтерпретації результатів вирішення проблем можуть бути використані для маніпулювання.

Ставлення:усвідомлення взаємозв’язку кожного окремого предмета та екології на основі різних даних; ощадне та бережливе відношення до природніх ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; розгляд порівняльної характеристики щодо вибору здорового способу життя; власна думка та позиція до зловживань алкоголю, нікотину тощо.

Навчальні ресурси: навчальні проекти, завдання соціально-економічного, екологічного змісту; задачі, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності формуються  засобами усіх предметів.

Навчання за наскрізними лініями реалізується насамперед через:

організацію навчального середовища — зміст та цілі наскрізних тем враховуються при формуванні духовного, соціального і фізичного середовища навчання;

окремі предмети — виходячи із наскрізних тем при вивченні предмета проводяться відповідні трактовки, приклади і методи навчання, реалізуються надпредметні, міжкласові та загальношкільні проекти. Роль окремих предметів при навчанні за наскрізними темами різна і залежить від цілей і змісту окремого предмета та від того, наскільки тісно той чи інший предметний цикл пов’язаний із конкретною наскрізною темою;

предмети за вибором;

роботу в проектах;

позакласну навчальну роботу і роботу гуртків.

     Освітня програма закладу освіти та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, оприлюднено на сайті закладу освіти. На основі освітньої програми закладом освіти складено навчальні плани закладу освіти, що конкретизують організацію освітнього процесу в додатках.

 Розділ 5. Особливості організації освітнього процесу та застосовування в ньому педагогічних технологій.

     Соціальні перетворення в українському суспільстві докорінно змінили пріоритети в галузі освіти. Школа потребує нових нетрадиційних ідей, теорій, що відповідали б оптимальному розвитку дитини, сучасним потребам людства. Створення ситуації успіху, сприятливих умов для повноцінної діяльності кожної дитини – основна мета, що покладена в основу технологій навчання. Незважаючи на розмаїття нововведень, основною формою організації навчальної діяльності залишається урок. Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку: формування компетентностей; розвитку компетентностей; перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей; корекції основних компетентностей; комбінований урок. Також передбачені екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, спектаклі, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки, пресконференції, ділові ігри тощо. Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, забезпечуючи досягнення очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах з предмету. Перевірка та оцінювання досягнення компетентностей здійснюватися у формі діагностичних робіт, контрольного навчально-практичного заняття. У закладі широко впроваджуються інформаційно-комунікативні технологій. Застосування ІКТ в освітньому процесі базується на загальному розумінні зміни ролі інформації та принципах інформаційної взаємодії в різних напрямках освітньої діяльності Це дозволяє формувати позитивну мотивацію учнів до навчальної діяльності, критичне і логічне мислення, вміння приймати рішення, співпрацювати в команді, бути конкурентоздатними та впевненими особистостями. Вчителями закладу створена модель уроків на основі синтезу оригінальних прийомів, елементів інноваційних педагогічних методик і інформаційно-комунікативних технологій та традиційних форм організації освітнього процесу. Розширено предметне навчальне середовище, створені умови для оптимального розвитку навичок роботи з інформацією, формування вмінь і навичок дослідницької і пошукової роботи. Серед використовуваних засобів: мультимедійні презентації, проекти, онлайн-тести, програмовані засоби навчання та інше. Вчителі не тільки самі активно використовують інтернет-ресурси, сучасні інформаційні технології, але й забезпечують їх активне використання учнями. Тому реєстрація вчителів на сайтах «На Урок», «Всеосвіта» та інших  є однією з важливих форм роботи сучасного вчителя і є поштовхом для подальшого освоєння нових сучасних веб-ресурсів відповідно до вимог ІК компетентності, що важливо у процесі модернізації навчання в сучасній школі.

 Розділ 6.  Показники (вимірники) реалізації Освітньої програми.

     Рівень реалізації освітньої програми вивчається шляхом моніторингу якості проведення навчальних занять, моніторингу досягнення учнями результатів навчання (компетентностей); участі учнів школи у предметних конкурсах різного рівня, Всеукраїнських інтелектуальних конкурсах та турнірах; аналізу результатів участі учнів у ДПА .

  Розділ 7.Програмно-методичне забезпечення Освітньої програми. Для виконання освітніх програм школи на 2022/2023 навчальний рік передбачено використання, затверджених Міністерством освіти і науки України, навчальних програм з усіх предметів інваріативної частини; курсів за вибором варіативної складової, що забезпечує інтеграцію загальноосвітніх (основних і додаткових) програм, у єдину освітню програму, що дозволяє одержати запланований результат освіти - "модель" випускника (додатки).

 Розділ 8.  Про структуру 2022/2023 навчального року. Особливості та терміни проведення освітнього процесу та навчальних екскурсій у 2022/2023 н.р.

Навчальний рік розпочати 1 вересня 2022 року святом – Днем знань– і закінчити, включаючи державну підсумкову атестацію навчальних досягнень учнів не пізніше 1 липня 2022 року.

Навчальні заняття організувати за семестровою системою:

І семестр – з 01.09.2021 р. по 30.12.2022 р., 

ІІ семестр – з 16.01.2023 р. по 31.05.2023 р.

Протягом навчального року провести канікули для учнів:

ü        осінні – з 31.11.2022  по 06.11.2022 року,

ü        зимові – з 31.12.2022 р. по 15.01.2023 р.,

ü        весняні – з 20.03.2023 р. по 26.03.2023р..

      Для перших класів рекомендовано провести додаткові  канікули в лютому 2023р.

Школа працює в режимі п’ятиденки з двома вихідними – субота, неділя. Навчальні заняття проводяться з 9.00 і регламентуються розкладом уроків, затвердженим директором школи.

Перелік предметів державної підсумкової атестації визначається Міністерством освіти і науки України. Орієнтовні терміни проведення ДПА для 4-х класів – остання декада травня 2023 року.

       Терміни канікул, терміни початку і завершення семестрів можуть змінюватися  відповідно до   епідеміологічної ситуації та воєнного стану в державі. Навчальні екскурсії у 2022-2023н.р.для учнів 1-4 кл. провести в продовж навчального року.

      У вересні 2022/2023 н.р. (3 01.09 по 10.09) педагогам слід провести діагностику та коригуюче навчання матеріалу, який учні вивчали дистанційно, визначити необхідність повторного вивчення матеріалу. Спілкування педагогів із батьками слід здійснювати дистанційно за допомогою доступних засобів зв’язку. 

Роботу групи продовженого дня організовано з урахуванням тимчасових рекомендацій Головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти відповідно до  умов та можливостей роботи  закладу освіти.

 Розділ 9. 

Відповідно до  Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) .Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 23.04.2021 р. № 4

 У класних приміщеннях обладнано місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок, а також створено умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.

 Зокрема: 

        відкрито два входи до будівлі; 

        збільшено відстань між партами; 

        за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі;

         за потреби буде встановлено гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.

 

Розділ 10. Перелік  навчальних  програм, за якими здійснюється  вивчення предметів інваріантної та варіативної складової навчального плану, учнів 1-4 класів

   

Програма інваріантної та  варіантної складової навчального плану учнів 1-4 класів

 

 

Клас

Назва навчальної програми

Наказ, яким

затверджено № від

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1-2

Програма для 1-2 класів закладів загальної середньої освіти з українською мовою навчання, розроблена під керівництвом Савченко О.Я., 2018 р.

Наказ МОН

України      від 12.08.2022  № 743

“Про затвердження типових освітніх та навчальних

програм для 1-2-x класів закладів загальної середньої освіти”

 

 

 

2

 

 

 

3-4

Програма для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти з українською мовою навчання, розроблена під керівництвом Савченко О. Я., 2018 р.

Наказ МОН

України від 12.08.2022 № 743

«Про затвердження типових освітніх програм для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти» .

 

 

3

 

 

1-2

Іноземна мова (англійська мова). Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів i спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов. 1-2 класи, Київ, 2018 р. О.Я. Савченко

 

Наказ МОН України від 08.10.2019 № 1272

 

 

4

 

 

3-4

Іноземна мова (англійська мова). Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів i спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов.3-4 клас,Київ,2019

 

Наказ МОН України від 08.10.2019 № 1273

 

 

Програма  варіантної складової навчального плану учнів 3-4 класів

 

 

Клас

К-Т годин за навчальним планом

Навчальна програма

Яким чином використані

1

 

3-А

3-Б

4-А

4-Б

0.5год

Християнська етика в українській культурі/Навчальна программа ІМЗО від 02.07.2019

№22.1/12-Г-528

Курс за вибором

  

                       таблиця 1.      

                                                                                                                                                                   

                                                                                                         ЗАТВЕРДЖУЮ           

                                                                                                        Директор Кіцманського ЗЗСОІ-ІІІ ст

                                                                                                        «Кіцманський ліцей»

                                                                                                         Руслана КОСТЮК

                                                                                                        31 серпня 2022 року

                                                         

Навчальний план

Кіцманського ЗЗСО І-ІІІ ст. «Кіцманський ліцей»

з навчанням українською  мовою в  1-2 класах  на 2022/2023н.р. (наказ MOHУ від 12.08.2022 р. №743)

 

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин

на тиждень

 

 

Мовно-літературна

Навчання грамоти-1кл.

Українська мова,

Читання -2кл.

 

7

 

7

 

7

 

7

 

Іншомовна

Англійська мова

2

2

3

3

 

Математична

Математика

4

4

4

4

 

Природнича, громадянська,

історична, cоціальна, здоров’я

збережувальна

галузі

Інтегрований курс

«Я досліджую світ»

3

3

3

3

 

Технологічна

Дизайн і технології

1

1

1

1

 

Інформатична

Інформатика

-

-

1

1

 

Мистецька*

Музичне мистецтво

 

Образотворче мистецтво

1

1

1

1

 

1

1

1

1

 

Фізкультурна**

Фізична культура

3

3

3

3

 

Усього

 

19+3

19+3

19+3

19+3

 

Додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять:

 

 

 

 

Навчання грамоти

1

1

 

 

Українська мова

   

1

1

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

20

20

22

22

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)

23

23

25

25

                 

 


 

таблиця 2. 

                                                                                                        ЗАТВЕРДЖУЮ   

                                                                                                        Директор

                                                                                                        Кіцманського ЗЗСОІ-ІІІ ст

                                                                                                        «Кіцманський ліцей»

                                                                                                         Руслана КОСТЮК

                                                                                                        31 серпня 2022 року

Навчальний план

Кіцманського ЗЗСО І-ІІІ ст. «Кіцманський ліцей»

з  навчанням українською мовою    в 3-4  класі

на 2022/2023 н.р. (наказ MOHУ від 12.08.2022р.№743)

 

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин

на тиждень

Мовно-літературна 

Українська мова,література

 

7

 

7

 

7

 

7

Іншомовна

Англійська мова

3

3

3

3

Математична

Математика

5

5

5

5

Природнича, громадянська історична, cоціальна, здоров’я

збережувальна

галузі

Інтегрований курс

«Я досліджую світ»

3

3

3

3

Технологічна

Дизайн і технології

1

1

1

1

Інформатична

Інформатика

1

1

1

1

Мистецька*

Музичне мистецтво

 

Образотворче мистецтво

1

1

1

1

1

1

1

1

Фізкультурна

Фізична культура

3

3

3

3

Усього

22+3

22+3

22+3

22+3

Додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять:

 

 

 

 

Українська мова,література

0.5

0.5

0.5

0.5

Основи християнської етики.

0.5

0.5

0.5

0.5

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

23

23

23

23

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)

26

26

26

26

 

                                                                                                

ПЕРЕЙТИ ДО РОЗДІЛУ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ, ЩО РЕАЛІЗУЮТЬСЯ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ТА ПЕРЕЛІК ОСВІТНІХ КОМПОНЕНТІВ, ЩО ПЕРЕДБАЧЕНІ ВІДПОВІДНОЮ ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ →