Методичні посиденьки
25-01-2023, 22:44
Канікули – це час відпочинку для учнів. Сумує, відпочиваючи холодна школа, в очікуванні зачаїлися порожні класи… Лише у вчителів немає перепочинку: хтось допрацьовує з класними журналами, інші зі звітами за І семестр; хтось працює над календарними планами, інші заповнюють електронний журнал, плануючи нові уроки; у когось кипить підготовка до обласної олімпіади, в іншого – до захисту наукових робіт. І ось серед цієї метушні запрошення від колеги: «Давайте зустрінемося завтра, поспілкуємося. Я підготувалася і хочу поділитися з колегами…»
24 січня 2023 року. Кабінет української мови, кипить чайник, печиво і цукерки на новорічній серветці… За одним спільним столом плече в плече сидять колеги. Марія Іванівна Войценко під звуки мелодійної музики запрошує усіх на методичні посиденьки «Закучерявимо лексикон рідної мови самобутніми українськими словами».
Усе починається із притчі, яка супроводжується музикою. Закінчивши розповідь, вчителька тепло свого серця передає колегам, попросивши взятись за руки, і спонукає до співпраці. Мета посиденьок – отримання слушних порад про культуру мовлення і виправлення недоліків у повсякденному спілкуванні.
Переглядаючи експрес-урок від О. Авраменка, ще раз перевірили себе, чи правильно ми вітаємося. Черговий раз поговорили про наголоси у словах. Практично попрацювали, вправляючись на дошці, та вчилися правильно вимовляти найбільш вживані терміни зі своїх предметів. О, якими активними були вчителі… Виявляється: їх ще важче вгамувати, ніж учнів.
Наступна вправа «Вправний годинникар» знайомила нас із вимогами щодо визначення часу: як правильно запитати про час, як відповісти.
Цікавинкою нашої зустрічі було знайомство із покручами в мовленні – відхиленнями від норми. Особливий інтерес викликало повідомлення про Олексу Тихого, автора «Словника мовних покручів», вчителя з Донеччини. Знайомлячись із покручами ми вчилися виправляти власні мовні огріхи.
На завершення методичних посиденьок учителі складали правила захисту української мови.