Головна > Безпека В Школі > Правила евакуації
Безпека В Школі

Правила евакуації

01-09-2022, 13:32

Евакуація з будівлі необхідна не лише під час пожежі, а й землетрусів, повеней, ракетних ударів  та інших надзвичайних ситуацій, якщо будівля закладу освіти є небезпечною для людей, які там перебувають.

Правила пожежної безпеки  системи визначають, що під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно:

-         визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи та виходи до безпечної зони у найкоротший строк;

-         ліквідувати умови, які сприяють виникненню паніки. З цією метою працівникам закладів та установ не можна залишати дітей без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації;

-         евакуацію людей слід починати з приміщення, у якому виникла пожежа, і суміжних із ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. Дітей молодшого віку і хворих слід евакуювати в першу чергу;

-         у зимовий час на розсуд осіб, які здійснюють евакуацію, діти старших вікових груп можуть заздалегідь одягтися або взяти теплий одяг із собою, а дітей молодшого віку слід виводити або виносити, загорнувши в ковдри або інші теплі речі;

-         ретельно перевірити всі приміщення, щоб унеможливити перебування у небезпечній зоні дітей;

-         виставляти пости безпеки на входах у будівлі, щоб унеможливити повернення дітей і працівників до будівлі, де виникла пожежа;

-         у разі гасіння слід намагатися у першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей;

-         щоб запобігти поширенню вогню, диму, слід утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також – від розбивання скла.

Правила евакуації для дітей:

1.     Не говори – щоб чути вчителя

2.     Не біжи – щоб не постраждати

3.     Не штовхайся – щоб не постраждали інші

4.     Не повертайся – щоб залишатися в безпеці

Учнів також просять дотримуватися всіх вказівок педагогів та, у разі потреби, на прохання дорослих, допомогти іншим дітям евакуюватися. При прибутті до безпечної зони, не розходитися і залишатися разом із класом.

Правила евакуації для педагогів:

1.     Евакуація здійснюється за відповідним звуковим сигналом, який, у разі потреби, активує адміністрація або особа, яка виявила пожежу.

2.     Нагадайте дітям про головну мету евакуації: їхня безпека та правила евакуації: не говори. Не біжи. Не штовхайся. Не повертайся. Закрийте двері та вікна.

3.     Візьміть з собою шкільний аварійний набір, відро (може бути складним), сумку для швидкої допомоги. *

4.     Перевірте безпечність маршруту для евакуації.

5.     Під час евакуації радять об’єднувати два класи, й під час переміщення один вчитель очолює колону, а інший завершує колону дітей двох класів.

6.     Допоможіть дітям з інвалідністю та маленьким дітям.

7.     Евакуація здійснюється до певного визначеного місця (місце для кожного класу визначається під час тренувальних навчань і не змінюється).

8.     Після прибуття на визначене місце, перевірте наявність усіх дітей за списком.

9.     Залишайтеся зі своїм класом і просіть учнів бути разом, бути усім класом разом, нікуди не розходитися.

10. Якщо небезпечні умови зникли, здійсніть зворотну евакуацію назад до

класів, дотримуючись тих самих прави

ПЕРЕЙТИ ДО РОЗДІЛУ БЕЗПЕКА В ШКОЛІ →